Itin pigios prekės ir paslaugos, nemokamai dalijami didelės vertės kuponai arba dovanojami „iPhone“ telefonai – visa tai siūloma apgaulingose svetainėse. Nors kai kurios svetainės yra akivaizdžiai fiktyvios, yra ir tokių, kurios gali apgauti net ir gerai technologijas išmanančius vartotojus. Kaip veikia tokios fiktyvios svetainės ir kokie ženklai išduoda, kad jos netikros?
Fiktyvios ar apgaulingos svetainės yra suklastotos svetainės, skirtos vartotojams apgauti, kad jie atskleistų neskelbtiną informaciją, atliktų mokėjimus ar atsisiųstų kenkėjišką programinę įrangą. Kopijuodami populiarių prekių ženklų svetaines, sukčiai sukuria fiktyvias svetaines, kurios atrodo teisėtos. Apgaulingos svetainės – tai teisėtas svetaines imituojančios duomenų viliojimo svetainės, kuriose siekiama pavogti jūsų prisijungimo duomenis, tikras svetaines kopijuojančios klonuotos svetainės ir suklastotais bilietais prekiaujantys bilietų perpardavinėtojai.
Gali būti, kad jau esate susidūrę su kai kuriais toliau išvardytais apgaulingų svetainių tipais.
Sukčiai turi įvairiausių priemonių svetainėms kurti, tad gali būti sudėtinga atskirti fiktyvią svetainę nuo tikros. Atpažinti fiktyvią svetainę bus lengviau, jei vadovausitės toliau nurodytais patarimais.
Patariame naudoti patikimą apsaugos nuo kenkėjiškų programų įrankį, įspėjantį apie kenkėjiškas svetaines. Pavyzdžiui, „Threat Protection Pro“ aptinka ir blokuoja prieigą prie duomenų viliojimo ir apgaulingų svetainių (net ir tų, kurios neatrodo įtartinos).
„Safari“ naršyklės naudotojai gali patikrinti svetainės sertifikatą spustelėję piktogramą adreso juostoje ir pasirinkę „Show Certificate“ (rodyti sertifikatą).
{SHORTCODES.blogRelatedArticles}
Už apgaulingų svetainių reguliavimą paprastai atsakingos valdžios institucijos (pvz., JAV – Federalinė prekybos komisija), kibernetinio saugumo institucijos ir tarptautinės organizacijos, tokios kaip Interpolas, taip pat interneto paslaugų teikėjai ir domenų registratoriai.
),
},
{
question: ‘Ar yra fiktyvių „Temu“ svetainių?’,
answer: (
Taip, tokių svetainių yra. Jas galite atpažinti iš įtartinų URL („temu-offers.net“ vietoj „temu.com“), prasto dizaino arba neįtikėtinų nuolaidų. Norėdami sužinoti, kaip saugiai naudotis „Temu“ paslaugomis, perskaitykite mūsų tinklaraščio įrašą apie saugumą „Temu“.
),
},
{
question: ‘Kur galėčiau rasti daugiau informacijos apie kibernetines aferas?’,
answer: (
Yra daug informacijos apie kibernetines aferas, tačiau visada ieškokite patikimų ar oficialių išteklių, pavyzdžiui, gerai žinomų organizacijų, valstybinių įstaigų ar pripažintų kibernetinio saugumo ekspertų.
1. Valdžios institucijų svetainės: NKSC.
2. Švietimo platformos: „Coursera“, „Udemy“, „Khan Academy“, „edX“.
3. Tinklaraščiai ir saugumo centrai: „NordVPN“ tinklaraštis, Kibernetinio saugumo centras.
4. Ne pelno siekiančios organizacijos: APWG.
5. Technologijų naujienų svetainės: „TechRadar“.
6. Tinklalaidės: „Security Now“, „Darknet Diaries“.
7. „YouTube“ kanalai: „Computerphile“, „Security Weekly“, „NordVPN“ „Youtube“ kanalas.
),
},
]}
/>
The post Fiktyvi ar apgaulinga svetainė: kas tai ir kaip sužinoti, ar svetainė yra teisėta? first appeared on NordVPN.