Сайти, які пропонують товари та послуги за дуже низькою ціною, безкоштовні ваучери на 100 доларів чи iPhone у подарунок, – напевно є шахрайськими. На деякі з них ви, з великою ймовірністю, вже потрапляли. Чи закрадалася вам думка, що щось з цим вебсайтом не так? Деякі з них явно підроблені, але інші можуть ввести в оману навіть підкованих користувачів. Отже, чому небезпечно взаємодіяти з фейковими сайтами та як їх розпізнати?
Через підроблені вебсайти шахраї вивуджують з користувачів конфіденційну інформацію, крадуть гроші або завантажують їм на пристрої шкідливі програми. Для цього вони роблять сайти дуже схожі на сайти авторитетних компаній. Наприклад, шахрайський вебсайт може копіювати дизайн відомої компанії по продажу квитків. Потрапляючи на нього, спантеличений користувач купує квиток на вигаданий рейс.
Сайти-клони відомих брендів замість товарів розповсюджують на пристрої покупців шкідливі програми. А от якщо помилково ввести ім’я користувача та пароль від картки на сайті нібито онлайн-банкінгу, ці облікові дані потраплять до рук шахраїв.
Зробити вебсайт схожим на офіційну сторінку відомої організації зовсім не складно і недорого, тому не дивно, що в інтернеті повно фейкових сайтів. Виглядаючи як справжні, вони не викликають підозру у користувачів, тому вони без побоювань переходять за посиланнями та потрапляють у шахрайські афери.
Можливо, ви вже стикалися з деякими поширеними типами шахрайських вебсайтів:
Порада: використовуйте надійний засіб захисту від шкідливих програм, який попереджає, якщо користувач збирається відвідати шкідливий вебсайт. Функція Threat Protection Pro виявляє фішингові та шахрайські сайти та блокує доступ навіть до тих шкідливих ресурсів, на яких немає візуальних попереджувальних знаків.
{SHORTCODES.blogRelatedArticles}
Ось ще кілька ознак сумнівних вебсайтів, які видають себе за популярні бренди. Перевірте себе, чи викликали б у вас ці ознаки підозри?
За регулювання шахрайських дій в Інтернеті, як правило, відповідають державні установи, органи з кібербезпеки та міжнародні організації, такі як Інтерпол, а також інтернет-провайдери та реєстратори доменів.
),
},
{
question: ‘Чи існують підроблені вебсайти Shein або Temu?’,
answer: (
Так, існують. Їх можна розпізнати за підозрілими URL-адресами (наприклад, shein-sale.com або temu-offers.net замість shein.com та temu.com), поганому дизайну або нереалістичним знижкам. Дізнатися більше про безпечне використання послуг можна з наших статей.
),
},
{
question: ‘Де можна більше дізнатися про кібершахрайство?’,
answer: (
Про кібершахрайство написано багато, але звертайтеся до надійних, офіційних ресурсів: відомі організації, державні установи та визнані експерти з кібербезпеки.
1. Урядові вебсайти: FTC, CISA, IC3
2. Освітні платформи: Coursera, Udemy, Khan Academy, edX
3. Блоги та центри безпеки: Блог NordVPN, Центр кібербезпеки
4. Некомерційні організації: APWG
5. Вебсайти технічних новин: TechRadar
6. Подкасти: Security Now, Darknet Diaries
7. Канали YouTube: Computerphile, Security Weekly, YouTube-канал NordVPN
),
},
]}
/>
The post Підроблені вебсайти: як не потрапити в пастку шахраїв first appeared on NordVPN.